מהם הקשיים בקניית דירה בשכונת התקווה ואיך להתמודד עם זה בצורה נכונה ומשתלמת?

מי שיצא לו לחפש דירה בתקווה או בדרום מזרח תל אביב להשקעה או למגורים כנראה נתקל במושגים כמו מושע, פרצלציה והסכם שיתוף. מה המשותף לכל אלה ואיך זה יכול להפוך את חוויית הקנייה שלכם לעיתים לסיוט של ממש?

שכונת התקווה משתרעת על שטח של כ-1,000 דונם, נמצאת בדרום מזרח תל אביב ומתגוררים בה כ-13 אלף תושבים. מעל 90% מהקרקעות בשכונה הן בסטטוס של "מושע", כלומר: ריבוי בעלים בשותפות בחלקה אחת גדולה שאין בה חלוקה ברורה. בשנים האחרונות עיריית תל אביב התחילה לקדם הסדרה של רישום המגרשים (רה-פרצלציה) בעלות כוללת של כ-50 מיליון ₪ ולמשך כ-10 שנים, דבר שיאפשר לבעלי הדירות בשכונה להוציא היתרי בנייה, לקבל משכנתאות ולבצע פעולות שונות הקשורות בנכסים שלהם ביתר קלות, ובהמשך יאפשר כניסתם של יזמים וקבלנים למיזמים של התחדשות עירונית.

המהלך הזה צפוי להעלות את מחירי הקרקע באזור בעשרות אחוזים, אולם עד אז, בעלי נכסים שירצו לקחת משכנתא על מנת להרחיב בתים שלהם, למכור ולקנות נדל"ן באזור, ייתקלו בקשיים רבים, זאת בהעדר נסח טאבו שמגדיר בדיוק מהו הנכס, מה השטח שלו, מה מוטל עליו מבחינת חובות ועיקולים, וכמובן מי הבעלים. נוסף על כך, לרבים מהנכסים בתקווה אין תיק בניין על מנת שיהיה אפשר לאתר תסריטים והיתרי בנייה.

מי שחושב להשקיע בשכונת התקווה כדאי שיסתכל על הטווח הבינוני שבין 3-5 שנים לפחות. אולם זה לא בהכרח אומר שכל השקעה באזור תניב תשואה טובה על ההון במהלך תקופה זו. על מנת להוציא לפועל עסקאות בשכונה חובה להצטייד באנשי המקצוע הנכונים, להתחיל במתווך נדל"ן המומחה לאזור שייתן לכם עצות טובות ובהמשך יחבר אתכם לבעלי מקצוע רלוונטיים שמומחים לאזור כגון עורך דין, שמאי מקרקעין, יועץ משכנתאות ובנקים שיעשו עבורכם את כל הבדיקות המקדמיות – פיננסיות, משפטיות ותכנוניות, על מנת לייעל את התהליך ולהימנע מעגמת נפש והפסד כספים מיותרים. זה נכון לכל עסקת נדל"ן, ובמיוחד למקומות רגישים כמו שכונת התקווה ודרום מזרח תל אביב.

מבין אזורי ההתמחות של המשרד שלנו תוכלו למצוא את שכונת התקווה, יד אליהו, כפר שלם וקריית שלום, שהם מכרה יהלומים של נדל"ן בצמיחה.

אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר עוד היום ולשתף אותי בחלום שלכם, כי כשאתם בוחרים לעבוד עם איש מקצוע, אתם למעשה בוחרים – את הבנאדם והערכים שלו, את הניסיון והמומחיות שלו וכמובן את הקשרים ומעגלי הכוח שלו.

קראו גם על דירות להשקעה במזרח תל אביב >>

מדריך 10 הכללים שחובה לדעת לפני שקונים דירה יד שנייה במזרח ודרום תל אביב, להורדה חינם!

אודות הכותב טל יצחק לוי

יועץ עסקאות נדל"ן ומשכנתאות, בעלים משרד התיווך "היהלום הייטק בנדל"ן" – מומחים לניהול תהליכי מכירת נדל"ן יד 2 ושיווק פרויקטים במזרח ודרום תל אביב מ-2009. ניסיון רב בסגירת עסקאות נדל"ן מורכבות – מוש"ע, חברות משכנות, רמ"י, ירושות. טל כותב מאמרים מקצועיים, מפתח קורסים דיגיטליים, מאמן ומרצה למתווכים בנושאי מיתוג ובניית אוטוריטה מקצועית בעזרת אסטרטגיה שיווקית בדיגיטל. זכיין רי/מקס לשעבר.
לפניכן עבד בחברות הייטק וסטארט-אפים. מהנדס B.Sc במתמטיקה ומדעי המחשב, ותואר שני במנהל עסקים בהצטיינות. מגשר מוסמך. נשוי ואב ל-3. תחביב אייקידו.

Call Now Button