בעלי נכסים, מנסים "להתגבר" על בלעדיות?

בואו נגיד ת'אמת. "בלעדיות" מושג שמפחיד רבים מבעלי הנכסים. הפחד "להיתקע" עם מתווך שלא באמת יקדם לכם את מכירת הנכס או החשש שתפסידו קונים פוטנציאליים שיכלו להגיע באופן פרטי או דרך מתווכים נוספים.

אז מה באמת הכוונה ב"בבלעדיות"? ואיך בסופו של דבר אותה "בלעדיות" צריכה להיות גם האינטרס שלכם – בעלי הנכס?

לא מעט מבעלי הנכסים חושבים בטעות שבבלעדיות רק המתווך שלהם יכול למכור את הנכס ואף אחד אחר חוץ ממנו לא יכול להביא קונה. אז נכון שכל ניהול תהליך המכירה צריך להתבצע דרך המתווך שבבלעדיות. הוא משמש כ"מנהל הפרויקט" של תהליך המכירה, וככזה יש לו לא מעט ממשקי עבודה, בין היתר עם מתווכים נוספים קולגות כדי לעשות איתם שיתופי פעולה להביא קונים נוספים דרכם לנכס, ובכך להגדיל את סיכויי המכירה במחיר טוב יותר.

במקרה שהמתווך שלכם מומחה לאזור שלכם ועובד לפי אסטרטגיה שיווקית הנכונה לנכס שלכם – הבלעדיות תאפשר למתווך לעשות לכם "קסמים" וכנראה שגם תקבלו מחיר טוב יותר ובראש שקט עבור הנכס שלכם.

הנה כמה דוגמאות מה מתווך יכול לעשות עבורכם כבעלי נכס:

  • ייצר "תיק נכס" – כל הפרטים שצריך לדעת. מסמכים משפטיים, נסחי טאבו וכל מידע שרלוונטי על האזור והסביבה, אותם הוא יציג לקונה שלכם במטרה לבנות איתו אמון.
  • יכין תוכנית שיווקית מפורטת. מה יתרונות הנכס, הבניין והסביבה? מה חשוב להבליט?
  • ישתמש בחומרים ויזואליים –לעניין את הקונה הפוטנציאלי בנראות הכללית של הבית, כגון צילומי סטילס ווידאו ברמה גבוהה.
  • "רשימת תפוצה" – המתווך שלכם ישלח את פרטי הנכס וחומרים ויזואליים ללקוחות חמים של המשרד. זה יכול להיעשות במייל וגם בוואטסאפ עם פנייה אישית.
  • פרסום – יקדם ויחשוף את הנכס בפייסבוק בקמפיינים ממומנים וכן בקבוצות שם ממתינים אלפי משקיעים ומתעניינים.

ועוד משהו חשוב, כדי שתרגישו ביטחון בעסקה אצלנו במשרד למשל נותנים "תעודת אחריות" לבעלי נכסים. כלומר, התחלנו לעבוד יחד וגיליתם שהדרך והתהליך לא מתאימים לכם? תוכלו לצאת בלי שום התחייבות או שאלות מצדנו תוך 14 יום.

אם אתם נמצאים בצומת החלטה למכירת הנכס שלכם ואתם לא בטוחים האם זה העיתוי הנכון וגם איך לעשות זאת במהירות וביעילות, דברו איתנו בטלפון או השאירו פרטים בטופס, ללא עלות וללא התחייבות. חוזרים לכולם ומהר. תבדקו אותנו 🙂

אודות הכותב טל יצחק לוי

יועץ עסקאות נדל"ן ומשכנתאות, בעלים משרד התיווך "היהלום הייטק בנדל"ן" – מומחים לניהול תהליכי מכירת נדל"ן יד 2 ושיווק פרויקטים במזרח ודרום תל אביב מ-2009. ניסיון רב בסגירת עסקאות נדל"ן מורכבות – מוש"ע, חברות משכנות, רמ"י, ירושות. טל כותב מאמרים מקצועיים, מפתח קורסים דיגיטליים, מאמן ומרצה למתווכים בנושאי מיתוג ובניית אוטוריטה מקצועית בעזרת אסטרטגיה שיווקית בדיגיטל. זכיין רי/מקס לשעבר.
לפניכן עבד בחברות הייטק וסטארט-אפים. מהנדס B.Sc במתמטיקה ומדעי המחשב, ותואר שני במנהל עסקים בהצטיינות. מגשר מוסמך. נשוי ואב ל-3. תחביב אייקידו.

Call Now Button